דתיים בפארק אזורים  
  צור חשבון
 קישורים ממומנים
 
 תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· נושאי האתר
· אזורים
· ארכיון כתבות
· הורדות
· שאלות נפוצות - FAQ
· קישורים
· תוכן
· סיקורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· עשרת המובחרים

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· המלץ עלינו
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· משוב
· דואר אלקטרוני
· מילון מונחים
· חיפוש
· ניהול
 
 מי מחובר
יש כרגע, 67 אורח(ים) ו, 0 חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן
 
 סקר
מה דעתך על האתר?

מעולה, איך לא חשבו על זה קודם?
בסדר...
רעיון נחמד, ביצוע לא משהו.
למה צריך את זה בכלל?



תוצאות
משאלים

הצבעות 123814
 
 סיפורים קצרים: שעת הנעילה
סיפוריםזה היה בימי הצדיק ר' לוי יצחק מברדיצ'ב, עננים שחורים כיסו את שמי רוסיה, על כס המלוכה עלה הקיסר ניקולאי הראשון הידוע בעריצותו ובאכזריותו. הגזירה הגדולה מכולם היתה גזירת הקטוניסטים "הילדים החטופים", ילדים כבני שבע היו נחטפים מבתיהם לצבא למשך עשרים וחמש שנה בהם עברו עינויים פיזים ונפשיים, ע"מ שיעברו על דתם ויתנצרו. על אף העינויים הקשים וכל הצרות שעברו הם קידשו שם שמים ונשארו נאמנים ליהדותם. לאחר עשרים וחמש שנה של שירות צבאי הם שוחררו כשהם יותר מבני שלושים שנה ללא כל קשר עם משפחתם והקימו לעצמם קהילות נפרדות ברחבי רוסיה.

יום הכיפורים – העיר ברדיצ'ב ספוגה רטט של קדושה, יום הכיפורים קודם שעת נעילה והלב מלא על גדותיו הרהורי תשובה, עוד מעט נחתם גזר הדין, כל אחד מרגיש כאילו עומד לפני כיסא הכבוד. ר' לוי יצחק עובר לפני התיבה ומתפלל בדבקות עצומה, תוך אהבת ישראל מרעיד את כל נימי הנפש ודמעות ניגרות מעיני קהל המתפללים. "פתח לנו שער, בעת נעילת שער..." – זועק ר' לוי יצחק בדבקות עצומה ולפתע הס... דממה נשתררה בבית הכנסת. פני הצדיק החווירו כסיד כל גופו רטט וכולם תמהו, מי יודע איזה קיטרוג יש על כלל ישראל, לאחר זמן ממושך נפתחו עיני הצדיק כמתעורר מעילפון ובשמחה עצומה המשיך את תפילתו. כששאלו אותו חסידיו לפשר הדבר, אמר, הקיטרוג היה גדול מנשוא, ראיתי את השטן עומד עם חבילות של עבירות ומקטרג על ישראל, אולם תפילתו של יהודי אחד עשתה רושם נורא בעולמות העליונים וכשראה השטן את התפילה מתקרבת אל כיסא הכבוד לא היה יכול לעמוד בפני קדושתה ונמלט עם כל העבירות שבידו. עברו שבועות, חודשים עד שחלפה לה שנה ושוב הגיעו עשרת ימי תשובה ר' לוי יצחק קיבץ כמניין מבחירי תלמידיו והודיעם "יוצאים לדרך". כולם עלו לכרכרה הרתומה לסוסים שהחלו דוהרים אל עבר "הלא נודע".
לאחר שעות ארוכות של נסיעה ,הפציע השחר ובפאתי מזרח החלה השמש להאיר ,הכירכרה נכנסה אל עיירה קטנה ונידחת, היתה זו עיירה של קנטוניסטים משוחררים.
"בעיירה זו נשבות ביום הכיפורים"!- אמר הרבי לתלמידיו. התלמידים המופתעים הביטו זה בזה בתמהון, אבל ידעו שבודאי יש כאן דברים ניסתרים ונשגבים מבינתם.
ערב יום הכיפורים - הרב ותלמידיו הלכו לנהר הסמוך לטבול ולהתקדש, לבשו בגדי לבן ונדמו למלאכי השרת.
בית הכנסת היה דל במראהו וכל התושבים "הקנטוניסטים" התאספו לתוכו, ניגשים אחד אחד לקבל את ברכת הצדיק אשר אהבת ישראל יקדה בליבו כשלהבת אש, והוא בעיניים זולגות דמעות מניח את ידיו ומברך כל אחד ללא הפוגה.
לאחר שבירך את כולם עבר ר' לוי יצחק לפני התיבה והתחיל בתפילת "כל נדרי" והמקום היה לחרדת אלוקים.
למחרת, כשהגיעה שעת תפילת "הנעילה", נדהמו התלמידים כשראו את הרב הקדוש ניגש לאחד "הקנטוניסטים" ואומר לו "בני, אני יודע את אשר עבר עליך, איך קידשת שם שמים ונשארת יהודי על אף כל הייסורים והניסיונות הקשים שעברת, דע לך שחביב אתה עד מאוד בעולמות העליונים, אבקש ממך שתשמש לנו כשליח ציבור בתפילת הנעילה".
"רבי" ענה האיש כשעיניו זולגות דמעות "הרי כמעט ואיני יודע לקרוא במחזור, כיצד אוכל להיות שליח ציבור?" "תתפלל כפי שהתפללת ביום הכיפורים שעבר" – אמר לו ר' לוי יצחק, "הקנטוניסט" התעטף בטלית וירד לפני התיבה, ובטרם התחיל באמירת הקדיש שקודם התפילה, ניגש אל ארון הקודש, נשא את עיניו וידיו למרום ואמר – "ריבונו של עולם! בניך חביביך עמך ישראל הקדושים והטהורים עומדים בשעה זו ומבקשים מלפניך נחת מבנים, בריאות, אריכות ימים ופרנסה. ואילו אנו "חיילי ניקולאי" מה נבקש? בנים? – הרי בנים אין לנו!, אריכות ימים? – הרי חיינו אינם חיים! ולכן לא נשאר לנו לבקש מאומה. ואולם, עבור שמך הגדול יכולים אנו לבקש"... וזעק ברטט – "יתגדל ויתקדש שמיה רבא"!!! למחרת בחזרתם לעיר ברדיצ'ב סיפר הרב לתלמידיו שבשנה שעברה זה היה האיש שבתפילתו הפשוטה בקע את כל הרקיעים והכריע את הכף לטובה. מאותה שנה היה ר' לוי יצחק נוהג אף הוא לומר כדברים האלה קודם "הנעילה" – ואמר "ריבונו של עולם! מלכים, שרים ונסיכים אומרים – "לי כל העולם" ולוי יצחק בן שרה אומר – "יתגדל ויתקדש שמיה רבא".

(מתוך הספר "סנגורן של ישראל")
פורסם ב חמישי, 23 בספטמבר בשעה 16:45:06 זמן מקומי הוכנס למערכת ע"י אייל
 
 קישורים קשורים
· עוד על סיפורים
· חדשות על-ידי אייל


הסיפורים הנקראים ביותר על סיפורים:
שעת הנעילה

 
 דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 3.22
הצבעות: 9


אנא דרג את הכתבה הזאת:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל
גרוע


 
 אפשרויות

 גרסא להדפסה  גרסא להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL
Powered © 2003 by PHP-Nuke  :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.030 שניות

:: phpib2 phpbb2 style by phpbb2.de :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::